اوکراین اکثر بنادر خود را تعطیل کرد و ازدحام در آمریکا و غرب به سایر بنادر آمریکای شمالی منتقل شد!

February 28, 2022

آخرین اخبار شرکت اوکراین اکثر بنادر خود را تعطیل کرد و ازدحام در آمریکا و غرب به سایر بنادر آمریکای شمالی منتقل شد!

اخیراً درگیری بین اوکراین و روسیه تشدید شده است.بسیاری از بنادر اوکراین بسته شده اند، بسیاری از شرکت های حمل و نقل رزرو را به حالت تعلیق درآورده اند و شرکت های حمل و نقل بار در تعطیلات به سر می برند.ازدحام در آمریکای شمالی همچنان در حال تشدید است و در مجموع حدود 10 درصد از ناوگان کانتینری جهانی، حدود 2.53 میلیون TEU، در ازدحام بندر گیر کرده است.آخرین اطلاعات تدارکات برون مرزی، Hugo Fungus شما را به نگاهی می برد.

 

اوکراین بنادر را می بندد و رزروها را تعلیق می کند

جنگ بین روسیه و اوکراین منجر به بسته شدن اکثر بنادر اوکراین شده است، بزرگترین بندر اودسا بسته شده است، دولت اوکراین حمل و نقل ریلی را به حالت تعلیق درآورده و ارتش اوکراین دستور توقف حمل و نقل تجاری در بنادر خود را صادر کرده است.به گزارش اخبار دوربین مداربسته، در بیست و چهارمین وقت محلی، آژانس حمل و نقل دریایی روسیه اعلام کرد که بر اساس هشدار وزارت دفاع روسیه، از ساعت 4 صبح به وقت محلی در تاریخ 23 ام، کشتیرانی دریای آزوف تا زمان بیشتری متوقف شده است. توجه کنید، اما بنادر روسیه در دریای سیاه هنوز باز هستند.برای قایقرانی باز بماندبسیاری از شرکت های حمل و نقل رزرو را به حالت تعلیق درآورده اند و شرکت های حمل و نقل بار در تعطیلات به سر می برند.

مقامات اوکراینی بندر اودسا، بزرگترین بندر این کشور را بسته اند و اپراتور بندر آلمان HHLA گفت که ترمینال کانتینری خود را در اودسا بسته و کارمندان را برای تعطیلات به خانه فرستاده است.DB Schenker گفت که عملیات لجستیکی خود را در اوکراین به حالت تعلیق درآورده و از کارکنان خواسته است در خانه بمانند.

در 24 فوریه، Maersk، MSC، CMA CGM، Hapag-Lloyd، Estar و سایر شرکت های حمل و نقل اعلام کردند که از این پس با بنادر اوکراین تماس نخواهند گرفت و تا اطلاع ثانوی پذیرش فضاهای رزرو جدید در داخل و خارج از اوکراین را متوقف خواهند کرد.

 

10 درصد کشتی های کانتینری دنیا گیر افتاده اند و ازدحام در غرب آمریکا به سایر بنادر آمریکای شمالی منتقل شده است!

پس از جشنواره بهار، کشتی های کمتری در بنادر ساحل غربی ایالات متحده منتظر می مانند.حمل و نقل یانگ مینگ اشاره کرد که زمان انتظار فعلی از طولانی ترین ماه های اخیر به حدود 20 روز کاهش یافته است.

طبق آمار شرکت Kuehne + Nagel، غول لجستیکی، در حال حاضر بیش از 565 کشتی اصلی در بنادر انتظار در سراسر جهان وجود دارد.پلت فرم آسیایی Linerlytica تخمین می زند که حدود 10 درصد از کشتی های کانتینری جهان گیر کرده اند و ازدحام در ایالات متحده و غرب به سایر بنادر در آمریکای شمالی منتقل شده است، Sea-Intelligence پیش بینی می شود که ازدحام در ماه مارس و آوریل تشدید شود.

Linerlytica اظهار داشت که در حالی که ازدحام در بسیاری از آسیا در این هفته کاهش یافته است، آمریکای شمالی همچنان به تشدید خود ادامه داده است و در مجموع حدود 10 درصد از ناوگان کانتینری جهانی یا 2.53 میلیون TEU به دلیل ازدحام بنادر با مشکل مواجه هستند.

Sea-Intelligence، یک شرکت تحقیقاتی زنجیره تامین دانمارکی، افزایش تعداد کشتی‌هایی را که قرار است کالاها را از آسیا به آمریکای شمالی در ماه مارس و آوریل امسال تحویل دهند، پیش‌بینی می‌کند که باعث تشدید ازدحام بنادر خواهد شد.

 

نزدیک به 8000 کامیون در مرز چین و ویتنام سرگردان شدند و بندر دوستی اخطار ترخیص کالا از گمرک را صادر کرد!

بر اساس گزارش رسانه های ویتنامی، تعداد کامیون های سرگردان در بنادر مرزی استان های لائو کای، لانگ سون و کوانگ نین در سه استان هم مرز با چین به 7947 دستگاه رسیده است.

در میان آنها، استان لانگ سون جدی ترین ازدحام را دارد.4469 کامیون در سه بندر استان تردد می کنند.در میان آنها، 1619 کامیون در بندر کوک نام که به طور موقت باز شده، 1467 کامیون در بندر یوییگوان و 1467 کامیون در بندر کوک نام وجود دارد.1383 کامیون در ایستگاه راه آهن دنگ وجود دارد.Quang Ninh Port ICD دارای 1329 کامیون، استان Lao Cai ایستگاه راه آهن Lao Cai دارای 1120 کامیون و Lao Cai Port دارای 1029 کامیون است.علاوه بر این، بنادر هشدار زرد عبارتند از بندر سین ثان در استان لانگ سون با 901 کامیون و بندر مانگ کای در استان کوانگ نین با نزدیک به 500 کامیون.

در این گزارش آمده است: واقعیت این است که تعداد خودروهایی که به سمت گذرگاه های مرزی شمالی حرکت می کنند در حال افزایش است، در حالی که تعداد کالاهایی که چین ترخیص و دریافت می کند محدود است.آخر هفته گذشته، به دلیل کشف یک مورد تایید شده جدید در شهرستان هکو، استان یوننان، چین مراحل ترخیص کالاهای صادراتی به چین از بندر بین‌المللی هکو-لائوجی (جین‌چنگ) را از 17 فوریه به حالت تعلیق درآورد.

 

هشدار: فضای خالی 82000TEU مورد نیاز است!

Sea-Intellingence، یک شرکت مشاوره کشتیرانی مشهور، در آخرین گزارش هفتگی خود هشدار داد که در آینده، بنادر ایالات متحده با این مشکل مواجه خواهند شد که حمل و نقل سریع تعداد زیادی کانتینر خالی دشوار خواهد بود.در حالی که انتظار می‌رود تاخیر در برنامه‌های حمل‌ونقل، ازدحام بنادر و زنجیره‌های تامین کانتینر تنگ در آینده بهبود یابد و در نهایت زنجیره‌های تامین عادی شود، این تغییر باعث می‌شود که بخش واردات ایالات متحده با تعداد زیادی کانتینر خالی سرگردان روبرو شود.

انتظار می رود که گلوگاه زنجیره تامین به تدریج از اواسط فوریه 2022 بهبود یابد و انتظار می رود تا اواخر دسامبر 2022 به حالت عادی بازگردد، به این معنی که تا پایان سال 2022، زمان حمل و نقل از 112 روز فعلی به 45 روز قبل

در تجارت دریایی اقیانوس آرام، حجم کانتینر سالانه در مسیر خروجی (آسیا به ایالات متحده) حدود 19 میلیون TEU است.بنابراین، Sea-Intellingence تخمین می‌زند که پس از کوتاه شدن چرخه زنجیره تامین، انتقال حدود 3.5 میلیون TEU کانتینر به آسیا با ظرفیت موجود دشوار خواهد بود، که ممکن است منجر به گیر افتادن محوطه کانتینر ایالات متحده توسط این کانتینرهای خالی شود.جعبه "آب گرفتگی" است.بنابراین، اگر بخواهند از توقیف تعداد زیادی کانتینر خالی جلوگیری کنند، حامل باید 82000 TEU فضای خالی کانتینر را در مسیر خروجی اقیانوس آرام در مدت 10 ماه رزرو کند، که مخصوصاً برای بازگرداندن این کانتینرهای خالی استفاده می شود. ظروف