بررسی سریع! آمریکا به طور ناگهانی از بازگرداندن معافیت های تعرفه ای برای 352 محصول چینی خبر داد!

March 29, 2022

آخرین اخبار شرکت بررسی سریع! آمریکا به طور ناگهانی از بازگرداندن معافیت های تعرفه ای برای 352 محصول چینی خبر داد!

آیا محصولات شما لیست شده است؟

در 23 مارس، به وقت محلی، دفتر نماینده تجاری ایالات متحده (USTR) در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که معافیت های تعرفه ای را برای برخی از کالاهای وارداتی چین که شامل 352 محصول از 549 محصول معلق است، بازمی گرداند.این مقررات برای کالاهای وارد شده از چین بین 12 اکتبر 2021 تا 31 دسامبر 2022 اعمال می شود.

آخرین اخبار شرکت بررسی سریع! آمریکا به طور ناگهانی از بازگرداندن معافیت های تعرفه ای برای 352 محصول چینی خبر داد!  0

آدرس اصلی اطلاعیه:

https://ustr.gov/about-us/policy-offices/press-office/press-releases/2022/march/ustr-issues-determination-reinstatement-certain-exclusions-china-section-301-tariffs

 

سوالی که همه نگران آن هستند این است که کدام محصولات معاف هستند.بر اساس این اطلاعیه، رده‌های معاف شده شامل برخی از قطعات دوچرخه، موتور، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، غذاهای دریایی و چمدان‌ها می‌شود.

 

لیست خاصی که داریم:

آخرین اخبار شرکت بررسی سریع! آمریکا به طور ناگهانی از بازگرداندن معافیت های تعرفه ای برای 352 محصول چینی خبر داد!  1

گزارش شده است که این بخش از فهرست کالاهای معاف شده به زمانی برمی گردد که ترامپ روی کار آمد و بر محصولات چینی به ارزش 370 میلیارد دلار از 7.5 تا 25 درصد تعرفه وضع کرد.در میان این کالاهای تعرفه‌شده، ایالات متحده در ابتدا بیش از 2200 محصول ارائه کرد.معافیت های تعرفه ای برای ارائه تسهیلات به برخی صنایع و خرده فروشان.اکثر معافیت‌ها پس از انقضای آنها به پایان رسید، اما 549 مورد به مدت یک سال تمدید شد و این معافیت‌ها نیز در پایان سال 2020 منقضی شدند.

 

در 8 اکتبر سال گذشته، USTR اعلام کرد که قصد دارد تعرفه های 549 کالای وارداتی از چین را مجدداً معاف کند و به دنبال نظرات عمومی در این مورد است.پس از نزدیک به نیم سال، USTR لیست را تایید کرد.

 

USTR گفت: "تصمیم امروز پس از بررسی دقیق نظرات عمومی و مشورت با سایر آژانس های ایالات متحده اتخاذ شد."

 

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از زمان روی کار آمدن، تحت فشار جامعه تجاری ایالات متحده و برخی از قانونگذاران هر دو حزب قرار گرفته است تا بار تعرفه ها بر کالاهای وارداتی را کاهش دهد.

 

در پایان ژانویه 2022، بیش از 140 عضو احزاب دموکرات و جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا نامه مشترکی به دفتر نماینده تجاری ایالات متحده ارسال کردند و خواستار گسترش معافیت های تعرفه ای برای کالاهای چینی صادر شده به ایالات متحده شدند. برای کمک به شرکت های آمریکایی برای بهبود آسیب های ناشی از اپیدمی جدید پنومونی تاج.بازیابی از خطراتی مانند اختلالات زنجیره تامین.

 

مجلس نمایندگان ایالات متحده در نامه ای مشترک اعلام کرد که تعرفه های اعمال شده بر کالاهای چینی صادر شده به ایالات متحده تحت بند 301 تأثیر گسترده ای بر تولید، کشاورزی، ماهیگیری، خرده فروشی، انرژی، فناوری و شرکت های خدماتی ایالات متحده داشته است. بنگاه‌های کوچک و متوسط ​​(SME) با ظرفیت هزینه تعرفه ضعیف‌تر به‌ویژه ضربه سختی را متحمل شده‌اند.در عین حال، «بخش 301» قیمت یک سری کالاهای مصرفی صادراتی از چین به آمریکا را افزایش داده و به منافع خانواده ها و مصرف کنندگان آمریکایی آسیب وارد کرده است.

 

در اوایل ماه اوت گذشته، بیش از 30 گروه از تأثیرگذارترین گروه های تجاری در ایالات متحده (مانند اتاق بازرگانی آمریکا، میزگرد تجاری آمریکا، فدراسیون ملی خرده فروشی، فدراسیون دفتر مزرعه آمریکا و انجمن صنایع نیمه هادی آمریکا، و غیره) در این نامه از دولت بایدن خواسته شده بود تا مذاکرات تجاری با چین را از سر بگیرد و تعرفه های وارداتی چین را کاهش دهد.

 

اما مخالفانی وجود دارد.شورای ملی سازمان های نساجی، که نماینده صنعت نساجی ایالات متحده است، از دولت می خواهد که تعرفه های گمرکی بر پوشاک و منسوجات خانگی از چین را حفظ کند.

 

بر اساس نظرسنجی Moody's Analytics، بیش از 90 درصد از تعرفه های اعمال شده توسط ایالات متحده بر چین توسط شرکت ها و خانواده های آمریکایی انجام می شود.مهمتر از آن، محدود کردن واردات از چین اثرات منفی بیشتری دارد و به هزینه شغلی زیادی برای ایالات متحده وارد می شود و باعث افزایش تورم می شود.

 

آخرین داده ها نشان می دهد که شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ژانویه 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.5 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته از فوریه 1982 رسید. 6 درصد در ژانویه نسبت به سال قبل، بزرگترین افزایش سالانه از آگوست 1982.