نرخ مبادله یوان در شش ماه به بالاترین حد خود رسید! RMB خشکی و فراساحلی هر دو از مرز 6.37 بالاتر رفتند!

November 29, 2021

آخرین اخبار شرکت نرخ مبادله یوان در شش ماه به بالاترین حد خود رسید! RMB خشکی و فراساحلی هر دو از مرز 6.37 بالاتر رفتند!

نرخ لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا طی دو ماه از 8 به 10 کاهش یافت.با همین نرخ اگر در عرض دو ماه نرخ یوان از 6.3 به 8 کاهش پیدا کند... جرات فکر کردن به آن را ندارم.از این گذشته، ترکیه از کاهش ارزش پول به وحشت افتاده است و مردم دیگر زندگی نمی کنند.

 

البته برای شرکت های صادراتی کشور من، آنها امیدوارند که رنمینبی ثابت بماند، زیرا هر نقطه قدردانی به این معنی است که سود ما فشرده شده است.

 

تصور کنید که در ماه مه سال گذشته، نرخ مبادله لحظه ای یوان در برابر دلار آمریکا پس از رسیدن به کمترین مقدار در سال 7.15 شروع به افزایش کرد تا اینکه در ماه های اخیر به زیر 6.4 تثبیت شد، یعنی افزایش بیش از 10%.

 

در 16 نوامبر، نرخ مبادله نقدی یوان در برابر دلار آمریکا پس از گشایش در 6.3840 افزایش یافت، با عبور از موانع 6.38 و 6.37 در معاملات اولیه، به 6.3666 رسید، بالاترین نرخ روزانه جدید از اول ژوئن را ثبت کرد و در بسته شد. ساعت 16:306.3771، 32 واحد پایه نسبت به روز معاملاتی قبل.این قیمت روز پایانی نرخ مبادله نقدی RMB در برابر دلار آمریکا است که از 2 ژوئن برای دو روز معاملاتی متوالی به بالاترین حد خود رسیده است.

 

از ابتدای سال جاری، نرخ مبادله نقدی RMB در برابر دلار آمریکا 2.48 درصد افزایش یافته است.

 

نرخ مبادله رنمینبی فراساحلی در برابر دلار آمریکا، که بیشتر منعکس کننده انتظارات سرمایه گذاران بین المللی است، از مرز 6.37 نیز بالاتر رفت و افزایش تجمعی از ابتدای سال جاری به 1.96 درصد رسیده است.


در 17 نوامبر، نرخ برابری مرکزی رنمینبی با 11 واحد کاهش، 6.3935 گزارش شد.

 

حداکثر 5 ماه و نیم جدید

در واقع هفته گذشته دلار آمریکا در سطح جهانی تقویت شد.شاخص دلار آمریکا نزدیک به 1 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به حداکثر 95.26 رسید که بالاترین رقم جدید از جولای 2020 است.

 

در میان ارزهای اصلی غیرآمریکایی، نرخ مبادله یورو به دلار به پایین ترین سطح سال 1.1433 رسید که 1.1 درصد در طول هفته کاهش یافت و پوند در برابر دلار آمریکا نیز در طول سال به پایین ترین حد خود رسید. کاهش 0.6 درصدی در طول هفته.

 

به طور کلی، شاخص دلار آمریکا افزایش می یابد و نرخ مبادله RMB در برابر دلار آمریکا ضعیف می شود، اما این بار، RMB نیز قوی است.

 

از ماه سپتامبر، شاخص دلار آمریکا و نرخ مبادله نقدی RMB در برابر دلار آمریکا روندی هماهنگ را نشان داده است.در ماه اکتبر، رنمینبی در برابر دلار آمریکا 0.96 درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص ایالات متحده در مدت مشابه تنها 0.11 درصد کاهش یافت.

نرخ ارز فعلی رنمینبی در حال رشد است و به طور پیوسته در حال افزایش است.

 

دلیل اصلی آن تقاضای شدید برای تسویه ارز از یک سو است.

 

از ماه اوت، نرخ ارز داخلی چین به تدریج افزایش یافته است و مازاد تسویه ارز و فروش نیز افزایش یافته است.بر اساس اطلاعات سازمان ارزی کشور، نرخ ارز تسویه حساب که میزان تمایل به تسویه ارز را اندازه گیری می کند، در سه ماهه نخست امسال 66.9 درصد بوده که 2 واحد درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.در اواخر سال، به دلیل عوامل فصلی، تقاضای بازار برای تسویه ارز نسبتاً قوی است و از نرخ مبادله ای RMB حمایت می کند.

 

در حال حاضر، سپرده های دلاری داخلی شرکت های چینی از مرز یک تریلیون دلار فراتر رفته است.

 

از سوی دیگر، ادامه رونق صادرات چین که فراتر از انتظارات است نیز از این امر حمایت کرده است.در ماه اکتبر، مازاد تجاری کشور من به 84.54 میلیارد دلار آمریکا به دلار آمریکا رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 47.5 درصد افزایش یافته است.

 

علاوه بر این، نکته مهمتر این است که بهبود انتظارات اقتصادی و تجاری چین و آمریکا اعتماد بازار را به رنمینبی افزایش داده است.

 

به گزارش خبرگزاری شینهوا، شی جین پینگ، رئیس جمهور شی جین پینگ، صبح روز 16 نوامبر با بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیداری ویدئویی برگزار کرد و دو طرف در مورد مسائل استراتژیک، کلی و اساسی مرتبط با توسعه چین، ارتباطات و تبادلات کامل و عمیق انجام دادند. -روابط ایالات متحده و همچنین موضوعات مهم مورد علاقه مشترک.

 

آمریکا به دنبال کاهش تعرفه بر برخی محصولات چینی است

 

در ماه اکتبر، CPI ایالات متحده 6.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که بسیار فراتر از انتظارات بود و رکورد 31 ساله را به ثبت رساند.همچنین این پنجمین ماه متوالی است که تورم ایالات متحده بیش از 5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

آخرین اخبار شرکت نرخ مبادله یوان در شش ماه به بالاترین حد خود رسید! RMB خشکی و فراساحلی هر دو از مرز 6.37 بالاتر رفتند!  0

"من یک برچسب قیمت در سوپرمارکت گذاشتم. این افزایش قیمتی است که اخیراً دیده ام"

 

شایان ذکر است که در ماه اکتبر، ایالات متحده نقش مهمی در رکورد مازاد تجاری کشور من ایفا کرد، زیرا نیمی از این مازاد از محل ایالات متحده بود - مازاد کشور من با ایالات متحده به 40.7 میلیارد دلار رسید.

 

در 14 نوامبر، CBS مصاحبه ای با جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده پخش کرد.در آن زمان، مارگارت برنان مجری برنامه پرسید: "چین بارها خواستار حذف تعرفه های دوران ترامپ شده است. اگر دولت بایدن این کار را انجام دهد، آیا همه چیز ارزان تر می شود؟"یلن پاسخ داد: "این واقعاً تأثیر خواهد داشت. تعرفه ها واقعاً قیمت های داخلی را در ایالات متحده افزایش می دهد. ما این تعرفه ها را تعیین کرده ایم."یلن گفت که دولت بایدن الزام کاهش تعرفه ها را در مناطق خاصی به رسمیت می شناسد و کاهش تعرفه ها قطعا در دست بررسی است.

 

قبل از نشست سران کشورهای چین و ایالات متحده، در 12 نوامبر، 24 اتاق بازرگانی و انجمن های صنعتی ایالات متحده به طور مشترک نامه ای به مقامات تجاری عالی رتبه دولت ایالات متحده ارسال کردند و از کاخ سفید خواستند که تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی را کاهش دهد و دامنه فعالیت های تجاری را گسترش دهد. معافیت های تعرفه واردات برای بازگرداندن رقابت پذیری شرکت های آمریکایی.

آخرین اخبار شرکت نرخ مبادله یوان در شش ماه به بالاترین حد خود رسید! RMB خشکی و فراساحلی هر دو از مرز 6.37 بالاتر رفتند!  1

مشاهده متن اصلی نامه سرگشاده:
https://www.uschina.org/advocacy/regulatory-comments-on-china/industry-letter-us-china-trade-and-commercial-relations

 

این سازمان های تجاری عبارتند از:

آخرین اخبار شرکت نرخ مبادله یوان در شش ماه به بالاترین حد خود رسید! RMB خشکی و فراساحلی هر دو از مرز 6.37 بالاتر رفتند!  2

در این نامه سرگشاده همچنین به طور مشخص اشاره شده است که از آنجایی که ایالات متحده تعرفه های گمرکی تا سقف 25 درصد بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش بیش از 300 میلیارد دلار اعمال کرده است، این تعرفه ها بیش از 110 میلیارد دلار برای واردکنندگان آمریکایی هزینه داشته است که از این میزان 40 میلیارد دلار در داخل بوده است. بایدنناشی از دولت است.

 

یلن وزیر خزانه داری آمریکا فاش کرد که در حال بررسی است در نهایت کاهش برخی تعرفه ها به صورت «مقابله».

 

ما همچنین امیدواریم که ما تاجران خارجی بتوانیم پس از تجربه سال 2021، هر چه زودتر مژده "کاهش مالیات" را دریافت کنیم!